© Kevin Canales
nieuws

Update regelgeving wet DBA

Via onze kennisbank houden we je op de hoogte van de ontwikkelingen rondom de wet DBA. Sinds het handhaven van de wet per 1 januari 2025 zijn er veel ontwikkelingen gaande. Via onze kennisbank en nieuwsbrief houden we je op de hoogte.

Op 6 maart heeft het kabinet besloten een deel van het wetsvoorstel Verduidelijking beoordeling arbeidsrelaties en rechtsvermoeden (Vbar) te schrappen, omdat dit in de praktijk voor veel onrust zorgde bij zzp’ers en opdrachtgevers. Met deze stap wil minister Aartsen meer rust en duidelijkheid creëren op de arbeidsmarkt. De handhaving op schijnzelfstandigheid, die sinds 1 januari 2025 weer volledig geldt, blijft wel van kracht: als achteraf blijkt dat er eigenlijk sprake is van een dienstverband, kan een opdrachtgever alsnog loonheffingen moeten betalen.

Tegelijk werkt het kabinet aan een nieuwe Zelfstandigenwet, die zzp’ers een duidelijkere positie en erkenning in de wet moet geven. Een onderdeel van het Vbar-voorstel blijft wel overeind: een rechtsvermoeden voor laagbetaalde zzp’ers. Verdient een zelfstandige minder dan €38 per uur (peildatum 2026), dan moet de opdrachtgever aantonen dat er geen sprake is van een arbeidsovereenkomst. Lukt dat niet, dan krijgt de zzp’er dezelfde bescherming als iemand in loondienst.

Meer weten?

Klik hier
Naar overzicht

Op de hoogte blijven van al ons aanbod?